Değişim Gazetesi

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu yazı 15751 kez okundu.
Yazının Tarihi :   20 Mayıs 2017 - 21:47:36

Aile Neden Çok Mühim

Büyüt
Küçült
Aile Neden Çok

Mustafa Tellioğlu

Normal bir aile, her şeyden önce beden ve ruh sağlığı yerinde olan nesiller yetiştirmek,milli ve manevi değerlerine sahip şahsiyetler yetiştirmek, bu şekilde kültür emperyalizmine de karşı koyabilmek gücünü taşıyan küçük bir devlettir. Şayet, aile bu vazifelerini yapamıyorsa millet ve devletimizin hayatı tehlikede demektir.. Modern,çağdaş diye ne idüğü belirsiz bir takım yaşama biçimlerine,saçma sapan,temelsiz fikirlere kurban edilen ailemize baktığımızda ise ne görüyoruz?! Sadece mideyi doyurmak,giyim-kuşam ve eğlenmek... Oysa ki,aile yuvası, fertlerinin gerginliğini alan,rahatlatan,yumuşatan,tüm insani ve milli-manevi değerlerin paylaşıldığı ’’iyi insanlar’’ yetiştiren bir fabrikadır..Peki, bu nasıl olacak? Evlenen çiftlerin yarısından fazlası ayrılır,çocuklar anne veya baba sevgi,şefkatinden mahrum büyürse,problemli insanlardan oluşan bir toplum ortaya çıkarsa, bunun bedelini tüm bir millet ödemeyecek mi? Aileyi sdece ’’seks motifi’’ üzerine oturtan materyalistler, bu görüşlerinin nasıl bir felakete yol açtığını, umarız görürler.Aileyi oluşturan fertlerin yalnızca kuru bir ’’kanuni akit’’ yapmadıklarını İslam,ahlak,töre,örf,milli varlığımız karşısında da çok önemli mesuliyetler yüklendiklerini bilmeleri lazımdır. Aile, sadece iki kişinin kendi mutlulukları için yaptıkları bir sözleşme değildir. Kendi ailesine,milletine ve tüm insanlara faydalı,kimseye zararı dokunmayan insanlardan meydana gelmiş toplumu herkes özler. Bunun temelinin atıldığı yer ailedir. Tabii ki, devlet de aileyi bu konuda desteklemeli,korumalıdır..Hayatı, yemek-içmek,süslenmek,gezip tozmak ve eğlenmek gibi başlıklara sıkıştırmadan, bilgili,kültürlü,çalışkan,üretken,okuyan,araştıran,seviyeli insanların yetişmesi temel hedef olmalıdır.İnanın ki, diğerleri kendiliğinden gelecektir. Müslüman-Türk ailesi,günümüzde çok zorlaşmış olsa da bu vazifeyi başarmaya çalışmalılar..Şair Ahmet Haşim’in çok enteresan,çok önemli ve çok geniş anlamlı bir sözü vardır: ’’Melali anlamayan nesle aşina değiliz.’’ der...Bir milletin fertlerinin,kendi elleriyle,kendi yetiştirdikleri evlatları vasıtsı ile kendi vatan ve milletlerini zor durumda bırakmaları,yok olmaya mahkum etmeleri gibi büyük bir melal olabilir mi?! Bunun için diyoruz ki; Kendi milletine yabancılaşmamış,has evlatlar yetiştirmeliyiz. Aileler, küçük yaşlardan itibaren Müslüman ve Türk olmanın iman ve şuurunu taşıyan evlatlar yetiştirmeye çalışmalıdır.Yabancı kültürlerin propagandalarına kapılmadan, öz kültürlerini yaşamak ve yaşatmaktan utanmadan,İslamı yaşamaktan,Türk olmaktan gurur duyarak yaşayan evlatlar ancak bu devlet ve milleti yaşatabilir..İşte,aile bunun için çok önemlidir..

Aile,normal olmazsa, nesil belki de antisosyal olur.Bu da daha başka dertleri beraberinde getirir.Kendisini normal olmayan yollardan ispata kalkan, sevgi mahrumu,hasta ruhlu,suç makinası insanlar meydana gelir.Devletimizin bu konuda acil tedbirler alması mutlaka lazımdır..lllMeşhurl filozof Nietzche, önce cemiyete kızmış,insanlara kızmızı yanaklı hayvanlar demiş,sonra Tanrı öldü demiş, nihayet ’’Şarap tanrısı benim’’ diye konuşmuş,sonunda da dili tutulmuş ve bir akıl hastanesinde ölmüştür. Meşhur da olsa,filozof da olsa sapık sapıktır..Buna ailesi sebeptir.. Devletimiz, en başından,A’ dan Z’ ye, aile yapımızı,kanunları,eğitimi gözden geçirmeli,gereğini yapmalıdır..Devletleri ve milletleri doymak bilmeyen azgın nefsler,muhteris kimlikler yıkar.Bunları da biz yetiştiriyoruz..Müslüman-Türk ailesinin çok acil kendisine dönmesi lazımdır.. Yoksa......Sonrası kötü !!!

 

Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
YAZARA AİT DİĞER YAZILARFoother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Değişim Gazetesi | http://www.canakkaledegisim.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2016 - 2017