Değişim Gazetesi

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 20154 kez okundu. | Kategori : GÜNCEL
Haberin Tarihi :   06 Eylül 2014 - 23:15

Bu Sefer Gerçek Bir Fuar Olacak

Büyüt
Küçült
Bu Sefer Gerçek Bir Fuar
ÇASİAD tarafından 2013 yılında ilki gerçekleştirilen Uluslararası EXPO TROİA fuarı Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı olan 2015 ‘te Ziraat Odasıyla ortak yapılacak. Fuar EXPO TROİA 100. Yıl Tarım Fuarı olarak adlandırılacak. Fuar 14-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında KİPA’NIN önünde bulunan Terzioğlu Vakfına ait 40 bin metrekarelik alanda Çanakkale’de ilk kez açık alan fuarı şeklinde yapılacak. Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus Çanakkale bir ilki yaşayacak bu fuara en az 60 bin kişi katılacağını, ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu fuar üçüncü yılında ihtisas fuarı olma özelliği taşıyacağını söyledi.

Çanakkale Ticaret Borsasında yapılan geniş katılımlı toplantıya ÇASİAD, Ziraat Odası, ÇTSO, ÇOMÜ ve Çanakkale Belediyesinden temsilciler katıldı.  ÇASİAD tarafından 2013 yılında ilki gerçekleştirilen Uluslararası EXPO TROİA fuarı Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı olan 2015 ‘te Ziraat Odasıyla ortak yapılacak. Fuar  EXPO TROİA 100. Yıl Tarım Fuarı olarak adlandırılacak. Fuar 14-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında KİPANIN önünde bulunan Terzioğlu Vakfına ait 40 bin metrekarelik alanda Çanakkalede ilk kez açık alan fuarı şeklinde yapılacak.

Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus Çanakkale bir ilki yaşayacak bu fuara en az 60 bin kişi katılacak dedi. ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu fuar üçüncü yılında ihtisas fuarı olma özelliği taşıyacağını söyledi.

Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus; 14-17 Mayıs  2015 tarihleri arasında Çanakkale Savaşlarının 100.yılında değişik illerdeki çiftçileri de şehre getirerek hep birlikte Dünya Çiftçiler Gününü de kutlayarak geniş katılımlı  bir fuar organizasyonu düşünüyoruz. EXPO TROİA Tarım ve Gıda fuarını yapacağımız yer Kipanın hemen önünde bulunan yaklaşık 40 bin metrekarelik arazide olacak. Bu alan için gerekli altyapı çalışmalarına bu ay içinde başlayacağız. Bu fuarın merkezde olması, ulaşılabilir olması daha fazla ilgiliyi çekecek ve katılım çok üst seviyede olacak.  Fuar yapısı itibariyle açık bir alanda yapılacağı içi Çanakkalede de bir panayır kültürü olması bize çok avantaj sağlayacak. Fuarın yapılacağı alan üniversitenin hemen yanı başında yer alıyor. Hatta bu fuar alanına üniversiteden bir üst geçit var sadece üniversiteden 20.25 bin ziyaretçinin katılmasın bekliyoruz. Aynı şekilde Çanakkaleden ve ilçelerinden, çevre illerin Ziraat Odaları, siadlarının katılımıyla en az 60 bin kişinin  katılacağı bir fuar hedeflemekteyiz." dedi

ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu fuar için  gerekli izinlerin alındığını, TOBBA başvuruların yapıldığını ve 2015 yılında yapılacak EXPO TROİA fuarının Gıda ve Tarım konusunda ihtisas fuarı olacağını belirtti. Ayrıca bu fuarın Ziraat Odasıyla ortak yapılmasının Çanakkaleye büyük katkı sağlayacağını söyledi.Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı olması sebebiyle ÇASİADın başlangıcını yaptığı EXPO TROİA fuarını Çanakkale odaları ve siadlarıyla birlikte yapmanın doğru olacağını her ortamda dile getirdiğini söyledi. Akarsu; “Daha önce de çokça dile getirdiğim gibi EXPO TROİA tüm kurumlarının sahiplendiği bir fuar olmalı ve hep birlikte hareket edilerek bu organizasyon gerçekleştirilmeli. Bu yaklaşımımız karşılığını buldu ve bu seneki EXPO TORİA fuarını Çanakkale Ziraat Odası ve ÇASİADın birlikte yapacağı, ÇTSO, ÇTB, Üniversite, Belediye gibi kurumlarımızın da içinde olduğu bir ihtisas fuarı özelliği taşıyan fuar oldu.  ÇASİAD olarak 22 federasyonun içinde barından TÜRKKONFED çatısı altında birleştik. Bu çatı altında yer alan siadlarda fuarımıza geniş bir katılım sağlayacaklar” dedi.

Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Değişim Gazetesi | http://www.canakkaledegisim.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2016 - 2017